PODOLOG

Gabinet Podologiczny jest miejscem dla wszystkich osób borykających się z problemami stóp. Instytut Kosmetologii AnnEstetic oferuje kompleksowe zabiegi przynoszące ulgę w najcięższych przypadkach, przy zachowaniu najwyższego komfortu podczas przeprowadzania zabiegu. Do każdego pacjenta podchodzimy indywidualnie i odpowiedzialnie. Gwarantujemy bezpieczeństwo i najwyższy standard higieny usług. Wszystkie zabiegi wykonywane są przy użyciu najwyższej jakości sprzętu i przy pomocy jednorazowych akcesoriów.

Specjalistyczna pielęgnacja stóp

 

KONSULTACJA Z PODOLOGIEM 

PODOLOG to specjalista, który pomaga utrzymać stopy w stanie zdrowia. Jego podstawowym zadaniem jest profilaktyka poprzez wykonywanie zabiegów pielęgnacyjnych oraz kontrola nad wszelkimi zmianami, które pojawiają się na stopach. W przypadku, gdy sama pielęgnacja okazuje się niewystarczająca, podolog posługując się swoją wiedzą i umiejętnościami, wykonuje nieinwazyjne zabiegi i terapie służące niesieniu ulgi w bolesnych procesach chorobowych.

Wszystkie zabiegi wykonywane są w oparciu o głęboką wiedzę, w sterylnych warunkach, przy użyciu najwyższej jakości sprzętu, specjalistycznych preparatów i jednorazowych akcesoriów, aby każdy pacjent czuł się bezpiecznie i komfortowo.

OBCIĘCIE I OSZLIFOWANIE PAZNOKCI

PROBLEM: Paznokieć zgrubiały / przerośnięty.

Rozwija się w przebiegu wielu chorób w wyniku zaburzeń wrodzonych, uszkodzeń mechanicznych, a także w przypadku osób w podeszłym wieku. Najczęściej dotyczy palucha, jednak zgrubienia mogą powstawać na wszystkich paznokciach. Postępowanie w gabinecie polega na regularnym oszlifowywaniu odpowiednimi frezami, ścieńczeniu płytki paznokciowej oraz usunięciu zrogowaceń podpaznokciowych, które mogą być źródłem  np. grzybicy.

ZAŁOŻENIE KLAMRY UNIBRACE LUB TYTANOWEJ

PROBLEM: Wrastający paznokieć.

Wrastanie paznokcia to dość często występujące schorzenie, które polega na tym, że krawędź płytki paznokciowej wrasta w tkanki miękkie wału paznokciowego, powodując jego stan zapalny. Początkowo objawy polegają na zaczerwienieniu i bólu tylko przy dotyku, z czasem pojawia się obrzęk i ból ciągły, który może utrudniać chodzenie. Brak reakcji i leczenia prowadzi do nasilenia stanu zapalnego, powstania hipergranulacji, czyli tzw.”dzikiego mięsa”, co w konsekwencji może doprowadzić do zakażenia bakteryjnego i grzybiczego, skąd już niedaleka droga do bardzo poważnych następstw, z amputacją palca włącznie.

Główne przyczyny wrastania paznokcia to:

  • zaburzenia krążenia
  • niewłaściwe skracanie płytki paznokciowej, co skutkuje nieprawidłowym kształtem paznokcia
  • deformacje paznokcia w wyniku urazów mechanicznych lub chorób, np. grzybicy
  • noszenie niewłaściwego, często zbyt ciasnego obuwia
  • intensywne uprawianie sportu
  • predyspozycje genetyczne

Metoda korekcji wrastającego paznokcia stosowana przez Naszego Podologa polega na założeniu klamry tytanowej lub klamry UniBrace oraz na wspomagającym zastosowaniu tamponady.

Nowość! Klamra tytanowa

Klamra drutowa, która znajduje zastosowanie w leczeniu wrastania paznokci wrastających jednostronnie i dwustronnie, szczególnie po operacjach chirurgicznych, w stanach chorobowych paznokci małych lub u szczególnie wrażliwych pacjentów. Tytan daje możliwość aplikacji bez nacisku, zapewnia zarówno kontrolowaną, jak i widoczną aktywację, przynosi ulgę dzięki wyraźnemu podniesieniu paznokcia. Można ją zastosować w niemal każdym stopniu zaawansowania stanu chorobowego, pozwalając na efektywną terapię wrastającego paznokcia.

Zalety zastosowania klamer tytanowych lub UniBrace

  • natychmiastowa ulga w bólu
  • nie przeszkadzają w chodzeniu i nie ograniczają sprawności ruchowej
  • uniknięcie bolesnych zabiegów chirurgicznych

USUNIĘCIE ODCISKU

PROBLEM: Odcisk

Odciski (nagniotki) to zmiany skórne, polegające na narastaniu masy keratynowej, zwykle na skutek miejscowego ucisku lub tarcia. W centralnej części posiadają rdzeń (czop rogowy), który poprzez ucisk na zakończenia nerwowe często powoduje ból, wzmagający się podczas chodzenia.

Główne przyczyny powstawania odcisków to:

  •  nieprawidłowo dopasowane obuwie
  •  nadwaga
  •  deformacje kości stóp
  •  schorzenia stóp, np. płaskostopie

USUNIĘCIE MODZELA

PROBLEM: Modzel

Modzele to zgrubienia warstw rogowych naskórka, spowodowane powtarzalnym uciskiem, najczęściej występujące w obrębie strony podeszwowej stopy. Zazwyczaj mają żółtawe lub żółtawobrunatne zabarwienie. W odróżnieniu od nagniotków, nie posiadają rdzenia.

Zazwyczaj nie są one bolesne, jednak ich pęknięcia mogą powodować zakażenia bakteryjne i grzybicze, dlatego powinny zostać usunięte.

Główne przyczyny powstawania modzeli to:

  •  nieprawidłowo dopasowane obuwie
  •  nadwaga
  •  niewłaściwa motoryka chodu
  •  schorzenia i deformacje stóp
  •  niewłaściwa pielęgnacja

TERAPIA PĘKAJĄCYCH PIĘT

PROBLEM: Pękające pięty

Pęknięcia skóry na piętach objawiają się suchymi rysami, które pod wpływem chodzenia i obciążenia ulegają pogłębieniu, co może doprowadzić do sączenia lub krwawienia. Bezpośrednią przyczyną pęknięć na piętach jest nadmierne rogowacenie skóry, która jest sucha i pozbawiona elastyczności.

Przyczyny nadmiernego rogowacenia skóry są:

  • zaburzenia ze strony układu krążenia
  • cukrzyca
  • zaburzenia pracy nerek
  • zaburzenia równowagi hormonalnej
  • nadwaga
  • niedobory witaminowe, głównie wit. A
  • nieprawidłowe ułożenie szkieletu kostnego
  • nieprawidłowo dopasowane obuwie (twarda podeszwa)

REKONSTRUKCJA PŁYTKI PAZNOKCIOWEJ

PROBLEM: Ubytek fragmentu paznokcia

Płytka paznokciowa może ulegać deformacjom pod wpływem zmian chorobowych lub urazów mechanicznych. Zabieg rekonstrukcji jest bezbolesny, polega na wycięciu uszkodzonego fragmentu płytki i naniesieniu  specjalnej masy zawierającej środek przeciwgrzybiczy. Jeśli przyczyną ubytku jest uraz mechaniczny to rekonstrukcja zabezpiecza łożysko paznokcia przed wnikaniem bakterii, kierunkuje jego wzrost i zapobiega deformacji. Często zabieg ten stosuje się również w przypadku paznokcia przy grzybicy, gdzie usuwana jest część zrogowaciała i zagrzybiona.

PEDICURE PODOLOGICZNY: zwany też specjalistycznym (leczniczy, biologiczny – jest to określenie tego samego zabiegu). Usługa ta wymaga analizy  ogólnego stanu stóp oraz dobrania odpowiednich metod fachowej ich pielęgnacji. Podczas zabiegu usuwane są odciski, modzele, warstwy zrogowaciałego naskórka oraz fachowo opracowywane są paznokcie. Poza tym podolog dokładnie ogląda stopy, zadając dodatkowe pytania dotyczące stanu zdrowia osoby, dzięki czemu szybko może dostrzec inne problemy, które przez samego pacjenta pozostają często niezauważone lub zlekceważone, a które np. wymagają konsultacji lekarskiej.

Podczas pedicure podologicznego, specjalista go przeprowadzający udziela również wielu porad i wskazówek dotyczących prawidłowej codziennej pielęgnacji stóp, użytkowania odpowiedniego obuwia, higieny itp. 

Prawidłowe przeprowadzenie pedicure jest bardzo ważne, zwłaszcza u pacjentów chorujących na cukrzycę lub mających problemy z układem krążenia. Nieumiejętne wykonanie tego zabiegu lub wykonanie go bez należytej staranności i czujności może mieć dla tych szczególnych pacjentów bardzo poważne konsekwencje zdrowotne.

Skontaktuj się z nami, aby zapytać o szczegóły.

Już dziś umów się w moment na konsultację lub zabieg.

 Rezerwacja

+48 17 850 02 52

Powiązane usługi: