Pierwsza w Rzeszowie inteligentna karboksyterapia 

Karboksyterapia wykorzystuje dwutlenek węgla do walki z cellulitem, rozstępami, bliznami, łysieniem, nadmiarem tkanki tłuszczowej oraz do odmłodzenia skóry. Aparat dobiera parametry zabiegowe do danego problemu, jak i do stadium oraz stopnia  jego zaawansowania. Inteligentny system zawierający innowacyjny tryb podgrzewania gazu minimalizuje odczucia podczas zabiegu.

Wskazania do zabiegu:

3(7)-panel główny_ 2

 

Najczęściej zadawane pytania:

Czym jest karboksyterapia?

Karboksyterapia jest terapią medyczną o niezwykle szerokim zakresie zastosowania. Polega ona na śródskórnym lub podskórnym wprowadzeniu dwutlenku węgla za pomocą cienkich igieł.

Na czym polega zabieg karboksyterapi?

Podczas zabiegu kosmetolog precyzyjnie podaje śródskórnie lub podskórnie kontrolowane   ilości dwutlenku węgla w zależności od stanu zdrowia pacjenta i procedur zabiegowych.

Jakie są wskazania do karboksyterapii?

Karboksyterapia to zabieg o szerokim spektrum zastosowań. Do najbardziej popularnych należą: redukcja cellulitu w stadiach I-IV, rozstępów, blizn, cieni pod oczami, łysienia, miejscowo nagromadzonej tkanki tłuszczowej.

Jakie są przeciwwskazania do zabiegu?

Ciąża, nowotwory, epilepsja, ostra niewydolność nerek, płuc i serca, POCHP.

Czy zabieg jest bolesny?

Przy zabiegu towarzyszy niewielkie odczuwanie rozpierania gazu w tkankach. Wszystko uzależnione jest od okolicy zabiegowej, a także od progu bólu.

Czy przed zabiegiem można zastosować znieczulenie?

Stosowanie znieczulenia nie jest polecane, ze względu na obkurczanie naczyń krwionośnych. Pożądanym efektem jest rozszerzenie naczyń krwionośnych podczas podawania gazu, dlatego kremy z lidokainą jest nieodpowiednie.

Czy dwutlenek węgla powinien być podgrzewany?

Zdecydowanie tak, ponieważ podgrzewany gaz zmniejsza odczucia bólowe. Urządzenie oferuje najnowszą technologię regulacji temperatury w urządzeniach, ale przede wszystkim zapewnia podwójne systemy grzewcze, minimalizujące odczuwanie dyskomfortu praktycznie do zera.

Jak wysokie jest bezpieczeństwo zabiegu?

Karboksyterapia jest mało inwazyjnym i bezpiecznym zabiegiem. Sprawdzona klinicznie wykonywana na wysokiej jakości aparaturze, posiadająca certyfikowany medycznie  dwutlenek węgla jest wysoce obojętnym, neutralnym bodźcem terapeutycznym dla ludzkiego organizmu. Kolejnym czynnikiem decydującym o bezpieczeństwie jest w pełni regulowany przepływ gazu, dawka oraz temperatura – dobierana w oparciu o stan zdrowia i strefę zabiegów.

Jak wysokie jest ryzyko powikłań?

Na chwilę obecną w literaturze medycznej nie ma informacji o poważniejszych komplikacjach pozabiegowych. Prawidłowo wykonany zabieg niesie za sobą niewiele skutków ubocznych w postaci bólu i krwiaków w miejscu iniekcji, wybroczyny czy też dłużej utrzymujący się obrzęk.

Od czego zależy skuteczność karboksyterapii?

Skuteczność zależy głównie od wieku, indywidualnych uwarunkowań pacjenta oraz systematyczności i regularności wizyt.

Jak długo trwa i ile należy wykonać zabiegów w serii?

Zabieg trwa od kilku minut do godziny, w zależności od lokalizacji miejsca zabiegowego. Ilość zabiegów jest uzależniona od natężenia problemu. W przypadku redukcji cieni pod oczami pierwsze efekty widoczne są już po 1 zabiegu, natomiast jeśli chodzi o walkę z cellulitem potrzebujemy około 6 zabiegów.

Jakie są zalecenia po zabiegu dla pacjenta oraz jak długo utrzymuje się efekt?

Po zabiegu pacjent może powrócić do codziennych czynności. Należy jednak unikać basenu, solarium oraz sauny przez 72 godziny. Miejsc zabiegowych nie wolno rozmasowywać. Efekt końcowy jest zależny od wielu czynników, ale najczęściej efekt utrzymuje się od 6 do 9 miesięcy. Po upływie tego okresu ponownie można wykonać serię lub pojedynczy zabieg.

 

Główne zalety karboksyterapii

Inteligentny i innowacyjny system karboksyterapii samodzielnie dopasowuje parametry zabiegowe nie tylko do danego problemu, ale również do jego obszaru i stopnia zaawansowania.

Air Clean System – odpowietrzanie systemu

Zadaniem programu ACS® jest maksymalne pozbycie się powietrza atmosferycznego ze wszystkich podzespołów urządzenia. Program skupia się przede wszystkim na oczyszczeniu układu pompy infuzyjnej aparatu. ACS© to jeden z najbardziej nowoczesnych systemów zabezpieczających, wykorzystywany w aparaturze estetycznej. Zastosowanie ACS® minimalizuje prawdopodobieństwo wystąpienia skutków ubocznych po zabiegu o blisko 84,6%.

Double Heating System – podwójne podgrzewanie gazu

Double Heating System to nowoczesny tryb podwójnego podgrzewania dwutlenku węgla. Jest to innowacyjne połączenie zewnętrznego oraz wewnętrznego systemu grzewczego, które mogą pracować razem lub zupełnie niezależnie od siebie.

Precision Flow Control – precyzyjna kontrola przepływu dwutlenku węgla

Karboksyterapia Julié jest wyposażona w innowacyjny system PFC®, który pozwala na precyzyjną regulację przepływu dwutlenku węgla od 1 do 150 cc/min.

Dzięki maksymalnej kontroli przepływu gazu, możliwe jest odpowiednie zastosowanie się do ogólnoświatowych protokołów zabiegowych, które w warunkach klinicznych potwierdziły skuteczność oraz bezpieczeństwo karboksyterapii.

Skontaktuj się z nami, aby zapytać o szczegóły.
Już dziś umów się w moment na konsultację.

+48 17 850 02 52